Nasi pracownicy na konferencjach naukowych
W dniu 12 czerwca 2026 r. w Olsztynie odbyła się XVII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Między Barokiem a Oświeceniem”, tym razem zatytułowana Samorządy i samorządność w Rzeczypospolitej. Instytut Historii UJK reprezentowała dr hab. Anna Jabłońska, prof. UJK, która wygłosiła referat pt. „Bractwa religijne nowożytnej Rzeczypospolitej jako przykład samorządu (na przykładzie archidiakonatu gnieźnieńskiego)”.







