Konferencja naukowa „Materialne i niematerialne dziedzictwo cystersów z Wąchocka” 9 października 2024 r.

W dniu 9 października 2024 roku w Opactwie Cystersów w Wąchocku odbyła się konferencja naukowa „Materialne i niematerialne dziedzictwo cystersów z Wąchocka”. Spotkanie badaczy zorganizowane zostało staraniem Opactwa Cystersów w Wąchocku, Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach oraz Fundacji Wczoraj dla Jutra. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawował Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W czasie obrad swą wiedzą na temat funkcjonowania opactwa wąchockiego na przestrzeni dziejów podzielili się ze słuchaczami m.in. byli i obecni pracownicy Instytutu Historii UJK – prof. dr hab. Wiesław Caban,  prof. dr hab. Wojciech Iwańczak, dr Cezary Jastrzębski, dr hab. Grzegorz Miernik, prof. UJK.

Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację tej inicjatywy naukowej.