KONFERENCJA NAUKOWA. Kielce-Keltz. Z dziejów Żydów w Kielcach

Muzeum Historii Kielc, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zapraszają na

konferencję naukową

„Kielce – Keltz. Z dziejów Żydów w Kielcach”.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2023 r. w Auli Magna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Żeromskiego 5.

Celem spotkania jest zaprezentowanie nowych ustaleń naukowych dotyczących historii kieleckiej społeczności żydowskiej, wymiana poglądów i jednocześnie próba wskazania nowych obszarów badawczych. Będzie to jednocześnie jedno z wydarzeń podsumowujących wystawę czasową „Kielce – Keltz. Historia społeczności żydowskiej”, przygotowaną przez Muzeum Historii Kielc w związku z uznaniem przez kieleckich radnych roku 2022 „Rokiem Żydowskiego Dziedzictwa Kielc oraz Pamięci o Ofiarach Kieleckiego Getta”.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny tutaj

Konferencja ma charakter otwarty, wystąpienia będą również transmitowane za pośrednictwem kanałów internetowych organizatorów.

Patronat Honorowy nad konferencją „Kielce – Keltz. Z dziejów Żydów w Kielcach” objęli:

Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek

Serdecznie zapraszamy.