Rektor i Dziekan Wydziału przecinają wstęgę otwierając budynek

Otwarcie budynku Wydziału Humanistycznego – nowej siedziby Instytutu Historii

W dniu 9 października 2019 uroczyście otwarto nowy budynek przeznaczony dla Wydziału Humanistycznego.

Pomieszczenia na najniższym poziomie (minus 1) służyć będą studentom dziennikarstwa. Znajdą się tam między innymi studia telewizyjne, radiowe i szatnia. Poziom „zerowy” będzie służył wszystkim studentom wydziału. Znajduje się tam aula wykładowa mieszcząca dwieście osób. Piętro wyżej znajdzie się Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, na drugiej kondygnacji będzie Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa, a na trzecim piętrze Instytut Historii.

Studenci oraz pracownicy Instytutu Historii znajdą w nowej siedzibie między innymi nowoczesne, multimedialne sale ćwiczeniowe i seminaryjne, laboratoria informatyczne oraz aule.