W dniu 3 listopada w Instytucie Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się promocja książki dr. Marcina Łuczkowskiego „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939”. Publikacja została wydana przez Muzeum Regionalne w Opocznie.

W spotkaniu wziął udział autor dr Marcin Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski, prof. Mieczysław Markowski – promotor pracy, prof. Regina Renz, prof. Marek Przeniosło, prof. Lidia Bracha oraz dr hab. prof. UJK Jerzy Gapys oraz uczestnicy seminarium doktorskiego z Historii Polski 1918-1944.

Książka dr. Marcina Łuczkowskiego „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939” została wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronem wydawnictwa jest także krakowski Instytut Książki.