Spotkanie ze źródłem archiwalnym 25.09.2024

W dniu 25 września (środa) 2024 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyło się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”, którego tematem przewodnim były Legiony Polskie. Spotkanie rozpoczęła dr Wiesława Rutkowska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach, natomiast moderatorem wydarzenia był dr hab. prof. UJK Jacek Pielas, Dyrektor Instytutu Historii UJK. Jako pierwsza wystąpiła dr hab. Urszula Oettingen, która przedstawiła interesującą prezentację na temat: Legiony Polskie na Kielecczyźnie w 1914 i 1915 roku – aspekty militarne i społeczne. Wśród referentów znaleźli się również: Magdalena Włodarczyk (Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej), Marek Lis (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia w Opatowie), Ewa Lewicka i Anna Knajder-Sowa (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach), Łukasz Guldon i Paulina Kaleta (Archiwum Państwowe w Kielcach).

Informujemy, że kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkań ze źródłem archiwalnym” już wkrótce – w listopadzie b.r. Serdecznie zapraszamy.