Summer Camp – Polacy Chrześcijanie Amerykanie Żydzi

Szanowni Państwo,

Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego wspólnie z JewishGen (Nowy Jork) i The Matzevah Foundation (Georgia) prowadzi projekt mający na celu zachowanie śladów dziedzictwa żydowskiego w Polsce. W maju i w lipcu br. projekt będzie realizowany w Przysusze.

W dniach 10-15 maja 2022 r. wolontariusze z USA i Polski będą zajmować się porządkowaniem cmentarza żydowskiego w Przysusze. Towarzyszyć temu będą wystawy i spotkania. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie i certyfikat uczestnictwa w projekcie. W lipcu 2022 r. planowana jest druga tura działań.

Udział w projekcie mogą wziąć studenci, doktoranci i absolwenci naszej Uczelni, interesujący się m.in. historią sztetli żydowskich. Uczestnictwo w przedsięwzięciu daje możliwość odbycia praktyk.

Zapytania o szczegóły oraz zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: radoslaw.ptaszynski@usz.edu.pl . Z ramienia Instytutu Historii UJK koordynatorem jest dr hab. Edyta Majcher-Ociesa (emajcher@ujk.edu.pl ).

Poniżej link na FB do wydarzenia: