Wykład prof. ucz. dr hab. Igora Kąkolewskiego (Uniwersytet Mazursko-Warmiński, Dyrektor Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie)

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt zaprosić Państwa na wykład

prof. ucz. dr hab. Igora Kąkolewskiego (Uniwersytet Mazursko-Warmiński, Dyrektor Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie), na temat:

Obraz Polski i Niemiec w podręczniku szkolnym do nauczania historii „Europa. Nasza historia”. Jak pisać o historii w podręczniku transnarodowym?

Wykład odbędzie się w dniu 6 czerwca 2024 r. o godzinie 15:30 w Instytucie Historii UJK w Kielcach (ulica Uniwersytecka 17), w sali 379.

Wizyta i wykład profesora Igora Kąkolewskiego wiąże się z realizacją przez Szkołę Doktorską UJK programu NAWA-STER (umiędzynarodowienie szkół doktorskich).

Organizatorami spotkania są: dr hab. prof. ucz. dr hab. Grzegorz Miernik i prof. ucz. dr hab. Anita Młynarczyk-Tomczyk