Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

3 czerwca 2024 r. w Archiwum Państwowym w Kielcach odbyło się spotkanie, na którym Komisja Konkursowa wybrała najlepsze prace spośród nadesłanych na konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”. W tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 135 uczniów. Nadesłano 98 prac plastycznych. Prace pochodzą z całej Polski (m.in. z Warty, Częstochowy, Poznania, Bobowej, Olkusza, Iławy, Dąbrowy Białostockiej) oraz z naszego regionu (m.in. Sobkowa, Chmielnika, Tokarni, Kije, Bilczy, Małogosza). W skład Komisji Konkursowej weszli: dr hab. prof. UJK Edyta Majcher-Ociesa z IH UJK, Edyta Ślusarczyk z Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku, dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach dr Wiesława Rutkowska, dyrektor Grzegorz Maciągowski z Muzeum Historii Kielc, Justyna Horodyńska z Kuratorium Oświaty w Kielcach, Elżbieta Więckowska- Pięta z kieleckiego „Plastyka” oraz Aleksandra Gronek-Piotrowska z TVP Kielce. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16 czerwca podczas „Szalom na Wspólnej” w Chmielniku.